Prywatna Praktyka Stomatologiczna "DENTATUS" - Joanna Wołoszyn
ul. Żeromskiego 13, 41-300 Dąbrowa Górnicza
rejestracja telefoniczna
32 261-95-72, 884-906-884
slajd5 slajd2 slajd4 slajd-acron

Stomatologia dziecięca

Dla każdego dziecka pierwsze spotkanie z dentystą i wrażenie po pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym jest wydarzeniem, które może mieć poważne konsekwencje dla późniejszego nastawienia do dalszego leczenia. Dlatego tak ważne jest, by ten „pierwszy raz” był możliwie najprzyjemniejszy.

W Naszym gabinecie kontakt z małym pacjentem zaczynamy zawsze od adaptacji i oswojenia go z nowym miejscem, jakim jest gabinet dentystyczny. Staramy się zaprzyjaźnić z dzieckiem i w ten sposób zyskać jego zaufanie. Rodziców informujemy w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej dziecka i jaką dietę stosować, by ograniczyć ryzyko rozwoju próchnicy.

Czy mleczne zęby warto leczyć?

Oczywiście, że tak. Niezwykle ważne jest, aby nasze pociechy były objęte profesjonalną opieką stomatologiczną już od najmłodszych lat. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbamy o zdrowie zębów naszych dzieci, ustrzeżemy je przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu. Budowa anatomiczna i histologiczna zębów mlecznych sprawia, iż są one szczególnie podatne na powstawanie i rozwój choroby próchnicowej. Próchnica jest chorobą zakaźną i bardzo łatwo rozprzestrzeniająca się, ze względu na specyficzne warunki jakie panują w jamie ustnej. Konsekwencje nieleczonej lub zbyt późno zdiagnozowanej próchnicy są nieodwracalne. Powoduje to konieczność podjęcia leczenia zachowawczego, niekiedy leczenia endodontycznego (kanałowego), a w skrajnych przypadkach nawet przedwczesną utratę zęba mlecznego. Profilaktyka i wczesne leczenie choroby próchnicowej w okresie uzębienia mlecznego ma więc olbrzymie znaczenie. Dlatego też najważniejszą kwestią jest zapobieganie powstawaniu problemów stomatologicznych u dzieci poprzez profilaktykę oraz wczesne leczenie ubytków próchnicowych!!! Aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom, które mogą powstać na każdym etapie rozwojowym młodego człowieka, dziecko powinno być pod stałą i regularną opieką stomatologiczną. Dlatego niezwykle istotny jest właściwy kontakt dziecka ze stomatologiem, który kształtuje późniejsze nastawienie pacjenta do wizyt w gabinecie dentystycznym. Można na to wpłynąć wybierając stomatologa, który potrafi dotrzeć do małego pacjenta i zrozumieć jego reakcje i potrzeby.

Wizyty małych pacjentów kończą się wręczeniem drobnego upominku.

Podaruj swojemu dziecku zdrowy uśmiech

Zapraszamy
Poniedziałek: 8.00 - 20.00
Wtorek: 8.00 - 18.00
Środa: 10.00 - 18.00
Czwartek: 12.00 - 20.00
Piątek: 12.00 - 20.00
Sobota: Pierwsza sobota miesiąca
 
rejestracja telefoniczna:
32 261-95-72
 
Bezbolesne znieczulenie komputerowe WAND