Prywatna Praktyka Stomatologiczna "DENTATUS" - Joanna Wołoszyn
ul. Żeromskiego 13, 41-300 Dąbrowa Górnicza
ikona phone
rejestracja telefoniczna
32 261-95-72, 884-906-884
slajd5 slajd2 slajd4 slajd-acron

Stomatologia dziecięca

Na pierwsze spotkanie ze stomatologiem dziecięcym przychodzi czas już na etapie wyżynania się pierwszych ząbków. Należy pamiętać o regularnych kontrolach stanu jamy ustnej. To nie tylko działanie prozdrowotne, ale też uczące dzieci, jak ważna w dorosłym życiu jest profilaktyka. Stomatologia dziecięca w Dąbrowie Górniczej w przychodni stomatologicznej Dentatus obejmuje diagnostykę oraz leczenie zębów u najmłodszych.

Przebieg spotkania ze stomatologiem dziecięcym

W naszym gabinecie kontakt z małym pacjentem zaczynamy zawsze od adaptacji i oswojenia go z nowym miejscem oraz stomatologiem dziecięcym. Staramy się zaprzyjaźnić z dzieckiem i w ten sposób zyskać jego zaufanie. Rodziców informujemy, w jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej dziecka i jaką dietę stosować, by ograniczyć ryzyko rozwoju próchnicy.

Czy mleczne zęby warto leczyć?

Oczywiście, że tak. Niezwykle ważne jest, aby Twoja pociecha była pod opieką stomatologa dziecięcego już od najmłodszych lat. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbasz o zdrowie jej zębów, ustrzeżesz ją przed skomplikowanym i kosztownym leczeniem w dorosłym życiu.

Budowa anatomiczna i histologiczna zębów mlecznych sprawia, iż są one szczególnie podatne na powstawanie i rozwój choroby próchnicowej. Próchnica jest chorobą zakaźną i bardzo łatwo rozprzestrzeniająca się ze względu na specyficzne warunki, jakie panują w jamie ustnej. Konsekwencje nieleczonej u stomatologa dziecięcego lub zbyt późno zdiagnozowanej próchnicy są nieodwracalne. Powoduje to konieczność podjęcia leczenia zachowawczego, niekiedy leczenia endodontycznego (kanałowego), a w skrajnych przypadkach nawet przedwczesną utratę zęba mlecznego. Profilaktyka i wczesne leczenie choroby próchnicowej w okresie uzębienia mlecznego ma więc olbrzymie znaczenie. Dlatego też najważniejszą kwestią jest zapobieganie powstawaniu problemów stomatologicznych u dzieci poprzez profilaktykę oraz wczesne leczenie ubytków próchnicowych!

Aby zapobiec potencjalnym zagrożeniom, które mogą powstać na każdym etapie rozwojowym młodego człowieka, dziecko powinno być pod stałą i regularną opieką stomatologa dziecięcego. Dlatego niezwykle istotny jest właściwy kontakt pacjenta z dentystą, który kształtuje późniejsze nastawienie dorosłego do wizyt w gabinecie dentystycznym. Można na to wpłynąć, wybierając stomatologa, który potrafi dotrzeć do małego pacjenta i zrozumieć jego reakcje i potrzeby.
Wizyty u stomatologa dziecięcego kończą się wręczeniem drobnego upominku.

Podaruj swojemu dziecku zdrowy uśmiech

ikona czasu
Zapraszamy
Poniedziałek: 9.00 - 20.00
Wtorek: 9.00 - 20.00
Środa: 9.00 - 20.00
Czwartek: 9.00 - 20.00
Piątek: 9.00 - 20.00
 
rejestracja telefoniczna:
32 261-95-72
 
Bezbolesne znieczulenie komputerowe WAND