Stomatologia zachowawcza
Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem ubytków próchnicznych. Zdrowe zęby i piękny uśmiech to marzenie wielu osób, które borykają się z problemami natury stomatologicznej. Zachęcamy do regularnych wizyt kontrolnych pozwalających nam ocenić stan uzębienia i dobrać ewentualną metodę leczenia. Każdy problem stomatologiczny da się rozwiązać zdecydowanie szybciej i sprawniej, jeśli odpowiednio szybko zostanie on zdiagnozowany.
Jak leczyć próchnicę?
Próchnica to poważna choroba, która nierzadko prowadzi do utraty zębów, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka. Do najczęstszych objawów należą przede wszystkim ciemne plamy na zębach, mogące uszkodzić miazgę i powodować ból – także podczas jedzenia. Rozwój próchnicy jest bardzo nieprzyjemny dla pacjenta, a brak leczenia może prowadzić do różnych infekcji jamy ustnej. Choć różnego rodzaju infekcje jamy ustnej można wyleczyć, to zajętego w dużej mierze próchnicą zęba często już nie da się uratować – wtedy konieczna jest ekstrakcja. Oczywiście istnieją różne metody uzupełnienia uzębienia – np. implanty, mosty, protezy – jednak nawet najbardziej dopasowany ząb nie zastąpi nam własnego, dlatego warto regularnie odwiedzać stomatologa w celu sprawdzenia stanu naszych zębów.
Bezbolesne leczenie próchnicy
Obecnie leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając im ich naturalne właściwości. Materiały do wypełnień posiadają szeroką gamę kolorów, która pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie dokładnie do koloru zębów Pacjenta. Ważne jednak jest, aby na bieżąco sprawdzać stan swoich zębów u stomatologa i w razie potrzeby na czas uzupełniać ubytki. Dzięki temu nasz uśmiech długo będzie ładny i zdrowy.
Dzięki zastosowaniu materiałów oraz sprzętu najwyższej jakości wykonane przez nas wypełnienia będą wysoce estetyczne i praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Korzystamy z materiałów, które idealnie naśladują naturalne tkanki zęba, dzięki czemu nawet sam pacjent nie będzie w stanie rozpoznać leczonego zęba.