Prywatna Praktyka Stomatologiczna "DENTATUS" - Joanna Wołoszyn
ul. Żeromskiego 13, 41-300 Dąbrowa Górnicza
ikona phone
rejestracja telefoniczna
32 261-95-72, 884-906-884
slajd5 slajd2 slajd4 slajd-acron

Acron - ekstremalna wytrzymałość, idealne dopasowanie

Już dostępny w naszym gabinecie!

AcronACRON jest całkowicie nowym, uniwersalnym materiałem na płyty protez. Powstał w wyniku współpracy ROKO z naukowcami chemii polimerów. Efektem 5 lat pracy naukowej i 2 lat testów laboratoryjnych jest materiał który połączył ze sobą zalety akrylu takie jak sztywność, estetyka z wytrzymałością poliamidów. Protezy acronowe są praktycznie niezniszczalne podczas eksploatacji przez pacjenta. 

Ekstremalna wytrzymałość

Hybrydowa struktura ACRON-u umożliwiła połączenie antagonizmów: sztywności i sprężystości w jedno. ACRON jest materiałem sztywnym i spełnia wymogi biofonkcjonalności, jednocześnie wysoki moduł sprężystości uniemożliwia złamanie protezy podczas normalnego użytkowania a nawet upadku.

arcon materiał

Piękno i estetyka

Odpowiednie modelowanie umożliwia wykonanie z ACRONU wytrzymałych i estetycznych klamer w kolorze zęba i dziąsła lub zainstalowania elementów retencyjnych z metalu, nylonu lub acetalu.

Pełna biokompatybilność

Brak monomeru i innych alergenów to bezpieczeństwo lekarza, technika i pacjenta. ACRON jako jeden z nielicznych materiałów na płyty protez otrzymał akceptacje Polskiego Instytutu Leków. Nie uczula i nie podrażnia tkanek jamy ustnej.

Protezy transparentne

Dodatkowy kolor „0” jest krystalicznie transparentny i umożliwia wykonanie w pełni przeziernych klamer i płyty protezy dla alergików

arcon proteza

Wysoki połysk

W odróżnieniu od innych materiałów termoplastycznych obróbka i polerowanie ACRON-u to przyjemność, efekt połysku jest prosty do uzyskania i trwały.

Idealne dopasowanie

Pełnokrystaliczna struktura ACRON-u zapewnia minimalny skurcz polimeryzacyjny a tym samym solidne utrzymanie płyty protez całkowitych oraz brak odleżyn i podrażnień u pacjenta.

Minimalna chłonność

Badania w niezależnym, autoryzowanym laboratorium wykazały, że chłonność ACRON-u jest 50% mniejsza niż tradycyjnego akrylu !

archon materiał do protez

Wybór kolorów

8 kolorów ACRONU umożliwia idealne dopasowanie koloru płyty tworzywa dla każdego pacjenta. Kolory są dopasowane do wszystkich ludzkich ras, charakteryzują się piękną barwą i nasyceniem.

Uniwersalny standard

Materiał jest dostępny w granulacie w opakowaniach po 250 gram lub w nabojach we wszystkich stosowanych na świecie systemach : 25mm, 24mm, 22 mm.

Zastosowanie

Protezy częściowe-osiadające, całkowite, częściowe-podparte, transparentne, kombinowane, korony i mosty, implantologia

ikona czasu
Zapraszamy
Poniedziałek: 9.00 - 20.00
Wtorek: 9.00 - 20.00
Środa: 9.00 - 20.00
Czwartek: 9.00 - 20.00
Piątek: 9.00 - 20.00
 
rejestracja telefoniczna:
32 261-95-72
 
Bezbolesne znieczulenie komputerowe WAND