Prywatna Praktyka Stomatologiczna "DENTATUS" - Joanna Wołoszyn
ul. Żeromskiego 13, 41-300 Dąbrowa Górnicza
ikona phone
rejestracja telefoniczna
32 261-95-72, 884-906-884
slajd5 slajd2 slajd4 slajd-acron

Stomatologia zachowawcza

Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy.

Victor Hugo

Zdrowe zęby, a więc i piękny uśmiech to podstawa, a także marzenie wielu osób, które borykają się z problemami natury stomatologicznej. Marzenie to może stać się jednak rzeczywistością, a wiele w tym przypadku zależy od Państwa.

Stomatologia zachowawcza to dział stomatologii zajmujący się profilaktyką próchnicy zębów oraz leczeniem ubytków próchniczych.

stomatologia zachowawczaPróchnica jest poważną chorobą, która nierzadko prowadzi do utraty zębów, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka. Objawy próchnicy to przede wszystkim ciemne plamy na zębach, które mogą uszkodzić miazgę i powodować ból, także podczas jedzenia. Szerząca się próchnica jest nieprzyjemna dla pacjenta, a nie leczona może prowadzić do różnych infekcji jamy ustnej. Tak jak różnego rodzaju infekcje jamy ustnej można wyleczyć, tak zajętego w dużej mierze próchnicą zęba często już nie i wtedy konieczna jest ekstrakcja. Oczywiście istnieją różne metody uzupełniania uzębienia choćby implanty, mosty czy protezy ale nawet najbardziej dopasowany ząb nie zastąpi nam własnego, dlatego warto odwiedzać stomatologa w celu sprawdzenia stanu naszych zębów.

leczenie ubytków próchnicowychObecnie leczenie ubytków próchnicowych stało się całkowicie bezbolesne, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów, może być wykonane w bardzo estetyczny sposób, przywracając im ich naturalne właściwości. Materiały do wypełnień posiadają szeroką gamę kolorów, która pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie, dokładnie do koloru zębów Pacjenta. Ważne jednak jest by na bieżąco sprawdzać stan swoich zębów u stomatologa i w razie potrzeby na czas uzupełniać ubytki. Dzięki temu nasz uśmiech długo będzie ładny i zdrowy.

Dzięki zastosowaniu materiałów oraz sprzętu najwyższej jakości, wypełnienia przez nas wykonane będą wysoce estetyczne i praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego zęba. Korzystamy z materiałów, które idealnie naśladują naturalne tkanki zęba, dzięki czemu nawet sam pacjent nie będzie w stanie rozpoznać leczonego zęba.

Zachęcamy do regularnych wizyt kontrolnych, które pozwolą nam ocenić stan uzębienia i dobrać ewentualną metodę leczenia. Każdy problem stomatologiczny da się rozwiązać szybciej i sprawniej, im szybciej zostanie on zdiagnozowany.

ikona czasu
Zapraszamy
Poniedziałek: 9.00 - 20.00
Wtorek: 9.00 - 20.00
Środa: 9.00 - 20.00
Czwartek: 9.00 - 20.00
Piątek: 9.00 - 20.00
 
rejestracja telefoniczna:
32 261-95-72
 
Bezbolesne znieczulenie komputerowe WAND