Prywatna Praktyka Stomatologiczna "DENTATUS" - Joanna Wołoszyn
ul. Żeromskiego 13, 41-300 Dąbrowa Górnicza
ikona phone
rejestracja telefoniczna
32 261-95-72, 884-906-884
slajd5 slajd2 slajd4 slajd-acron

Bezbolesne znieczulenie komputerowe WAND.

The Wand to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia może być zupełnie bezbolesne dla pacjenta. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu.

800 gabinetów w całym kraju wykorzystuje w swojej pracy Komputerowe znieczulenie Wand. To oznacza, że rocznie w Polsce ponad pół miliona osób znieczulanych jest już całkowicie bezboleśnie. W naszym gabinecie również mogą Państwo skorzystać z bezbolesnego znieczulenia Wand.

Jak wygląda znieczulenie?

Wand to niewielki wypełniony nowoczesną technologią komputer, do którego dołączona jest końcówka aplikacyjna, która wygląda jak plastikowy wężyk zakończony narzędziem przypominającym cienki długopis lub, jak kto woli, magiczną różdżkę (stąd nazwa „Wand” – różdżka). Kiedy jesteśmy znieczulani, dentysta włącza komputer, ten zaczyna odliczać miary podawania znieczulenia. Następnie dentysta delikatnie przykłada specjalną końcówkę z igłą do naszego dziąsła. Nie czujemy jednak przy tym bólu. Niewielką igłę otacza, bowiem cały czas sączący się płyn znieczulający, który znieczula dziąsło jeszcze przez kontaktem z nią. Znieczulenie stopniowo wchłania się w kolejne warstwy tkanki. Cały czas możemy czuć się w pełni zrelaksowani. Płyn jest powoli, łagodnie wprowadzany do tkanki. Komputer cały czas kontroluje tempo podawania znieczulenia – jest ono na tyle wolne, że nie rozpiera tkanek, my natomiast nie doświadczamy bólu. Znieczulenie trafia niezwykle precyzyjnie w miejsce, które będzie leczone. Lekarz stosujący Wand używa tych samych, bezpiecznych przebadanych preparatów znieczulających (anestetyków), które są stosowane w znieczuleniach aplikowanych tradycyjnie (strzykawką).

Wielu ludzi w Polsce, jak i na świecie po prostu boi się dentysty – nie ma w tym nic nowego. Atrybutami wywołującymi strach są: strzykawka, którą lekarz podaje znieczulenie oraz narzędzia dentystyczne, np. wiertło. Myśl o strzykawce, czy nieprzyjemnym borowaniu potrafią skutecznie odstraszyć pacjentów od wizyty, nawet tych z największym bólem zęba. Znieczulenie Wand pozwala wyeliminować negatywne uczucia, związane z leczeniem zębów.

www.wand.pl

Kiedy stosuje się znieczulenie Wand?

Znieczulenie Wand może być stosowane w zabiegach wymagających mechanicznego naruszenia (tzw. opracowania) tkanek zęba, czyli:

  • uzupełnienie ubytków wszelkiego pochodzenia
  • leczenie kanałowe
  • leczenie protetyczne
  • profesjonalne zabiegi higienizacyjne wykonywane w gabinecie dentystycznym, które mogą naruszać tkanki miękkie
  • scaling
  • piaskowanie
  • zabiegi periodontologiczne (leczenie chorób dziąseł)
  • zabiegi chirurgiczne i implantologiczne
  • ekstrakcje
  • wszczepianie implantów

Najważniejsze cechy Wand?

Bezbolesność aplikacji znieczulenia – jest to możliwe dzięki temu, że krople anestetyku (płynu znieczulające) sącząc się powoli cały czas otaczają czubek igły, przez którą podawany jest lek znieczulający. Efekt – dziąsło jest znieczulone, jeszcze przed pierwszym kontaktem z igłą. Co więcej, kolejne tkanki, przez które przechodzi igła są również znieczulone zanim dojedzie do kontaktu z czubkiem igły. Oznacza to, że przejście igły jest dla pacjenta całkowicie nieodczuwalne. Po drugie, płyn znieczulający jest podawany bardzo powoli, a przez to na bieżąco wchłaniany przez tkanki. Nie gromadzi się w tkankach i nie powoduje ich rozpierania, a tym samym bólu. Tempo aplikacji płynu jest fizjologiczne, stale kontrolowane przez komputer. W ten sposób znieczulenie stopniowo wnika, rozchodzi się w tkance

Komfort po zabiegu – dzięki Wand możliwe jest stosowanie nowych technik znieczuleń, które przy wykorzystaniu strzykawki mogą skutkować powikłaniami, bólem lub są wręcz niewykonalne. Zaletą nowych technik jest najwyższa skuteczność działania przy jednoczesnym ograniczeniu obszaru znieczulania do pojedynczego, leczonego właśnie zęba. Z Wandem nowe techniki są dla pacjenta nie tylko bezbolesne i skuteczne, ale dają mu także nowe korzyści – wychodząc z gabinetu pacjent może normalnie mówić, uśmiechać się i jeść. Zachowuje sprawność mimiczną, czucie warg, policzka czy języka.

Bezpieczeństwo - niektóre z technik znieczuleń wymagają ekstremalnie precyzyjnej kontroli ciśnienia płynu znieczulającego, po to, aby nie doszło do uszkodzeń w miejscu podania anestetyku. Wand zapewnia bezpieczne i skuteczne wykonywanie tych technik, poprzez komputową kontrolę procesu aplikacji.

Skuteczność znieczulenia – dzięki Wand lekarz może precyzyjnie prowadzić igłę do miejsca, gdzie chce wprowadzić znieczulenie. Igła nie odchyla się w tkankach ( nie „zakręca”), jak ma to zawsze miejsce przy korzystaniu ze strzykawki. Igła Wand zmierza prosto do celu, precyzyjnie podając znieczulenie w miejsce, które będzie leczone.

Czynnik psychologiczny – ponoć boli nas widok już samej strzykawki. Tutaj nie mamy strzykawki, jest za to specjalna końcówka, przypominająca długopis. To w niej ukryta jest cienka igła igieł. Jest to szczególnie ważne dla najmłodszych, ale także wielu dorosłych, którzy mają negatywne skojarzenia i doświadczenia związane ze strzykawkami i karpulami.

ikona czasu
Zapraszamy
Poniedziałek: 9.00 - 20.00
Wtorek: 9.00 - 20.00
Środa: 9.00 - 20.00
Czwartek: 9.00 - 20.00
Piątek: 9.00 - 20.00
 
rejestracja telefoniczna:
32 261-95-72
 
Bezbolesne znieczulenie komputerowe WAND