Prywatna Praktyka Stomatologiczna "DENTATUS" - Joanna Wołoszyn
ul. Żeromskiego 13, 41-300 Dąbrowa Górnicza
ikona phone
rejestracja telefoniczna
32 261-95-72, 884-906-884
slajd5 slajd2 slajd4 slajd-acron

Protetyka stomatologiczna - protezy, licówki, korony i mosty - Dąbrowa Górnicza

Utrata zębów to nie tylko problem estetyczny. To poważne zaburzenie prowadzące do zmniejszenia wydolności żucia i wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego, to również zaburzenie czynności stawów skroniowo-żuchwowych.

W rozwiązaniu tego kłopotu niezbędna może okazać się wizyta u protetyka. W Dąbrowie Górniczej, jednym z miejsc, w których przyjmuje specjalista, jest przychodnia stomatologiczna Dentatus.

Protetyk zajmuje się uzupełnianiem brakujących zębów lub korektą wyglądu zębów własnych pacjenta (licówki, korony). Dzięki takim zabiegom poprawia się estetyka uśmiechu oraz komfort życia pacjenta. Dlatego ważne jest, aby protetyk właściwie dopasował rodzaj uzupełnienia.

Rodzaje protez

Leczenie protetyczne możemy wykonać przy użyciu protez stałych:

• licówki,
• korony,
• mosty


lub ruchomych:
• protezy akrylowe całkowite i częściowe,
• protezy elastyczne ACRON
• protezy szkieletowe,
• szynoprotezy szkieletowe,
• protezy nylonowe.

Istnieje także możliwość połączenia ze sobą dwóch omawianych powyżej rodzajów protez (proteza szkieletowa na zasuwach, zatrzaskach, teleskopach).
Nasz gabinet współpracuje z pracowniami, które wykonują protezy z certyfikowanych materiałów - tytanu czy cyrkonu. Są to uzupełnienia biozgodne, niealergizujące i pozwalające na pełną diagnostykę organizmu (np. brak przeciwwskazań do wykonania rezonansu magnetycznego).

Licówki porcelanowe

Licówki to rodzaj protez, które wykorzystujemy do odbudowy niewielkich ubytków, głównie w przednim odcinku łuku zębowego. Pacjenci, którzy ucierpieli w wyniku urazu mechanicznego zęba, np. złamania, mogą zdecydować się na naturalnie wyglądające uzupełnienie. Licówki nie zmniejszają estetyki uśmiechu i wymagają minimum szlifowania, a więc ingerencji w sąsiednie zęby. Taka proteza umożliwia korektę koloru oraz kształtu zęba.

Korony porcelanowe

Pacjentom, którzy mają uszkodzoną większą liczbę zębów, ale z zachowanymi zdrowymi korzeniami, wykonujemy protezy korony porcelanowe. Pozwalają one na odbudowę zębów złamanych czy uszczerbionych i poprawę estetyki uśmiechu.
Mając na uwadze różne potrzeby pacjentów, protetyk dopasowuje jedną z kilku dostępnych koron porcelanowych:

• korony porcelanowe na stopie metalowym,
• korony porcelanowe na tytanie,
• korony CERCON,
• korony PROCERA.

Mosty porcelanowe

Mosty porcelanowe to rodzaj protezy służącej do odbudowy brakujących zębów. Efektem stosowania mostów jest uzyskanie stałego i estetycznego wypełniania.

Protezy szkieletowe

Proteza szkieletowa to alternatywa dla uzupełnienia stałego. Najczęściej jest stosowana u pacjentów, którzy maja odpowiednią liczbę zdrowych zębów, zdolnych do utrzymania konstrukcji. Efekt estetyczny jest na wysokim poziomie.

Proteza szkieletowa na zasuwach

Jeżeli pacjent z różnych względów nie kwalifikuje się do założenia stałego uzupełnienia, wówczas można skorzystać z kombinacji dwóch metod — korony lub mostu z protezą szkieletową. Taka konstrukcja zapewnia dużą stabilizację oraz estetykę.

Protezy akrylowe

Pacjenci, którzy mają duże braki w uzębieniu, i brak u nich możliwości zastosowania uzupełnień miejscowych, mogą zdecydować się na protezy akrylowe lub Acronowe.

ikona czasu
Zapraszamy
Poniedziałek: 9.00 - 20.00
Wtorek: 9.00 - 20.00
Środa: 9.00 - 20.00
Czwartek: 9.00 - 20.00
Piątek: 9.00 - 20.00
 
rejestracja telefoniczna:
32 261-95-72
 
Bezbolesne znieczulenie komputerowe WAND