Prywatna Praktyka Stomatologiczna "DENTATUS" - Joanna Wołoszyn
ul. Żeromskiego 13, 41-300 Dąbrowa Górnicza
ikona phone
rejestracja telefoniczna
32 261-95-72, 884-906-884
slajd5 slajd2 slajd4 slajd-acron

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów to jeden z zabiegów wykonywanych w naszej przychodni stomatologicznej. Tę usługę świadczymy osobom, które mają zdrowe, wyleczone zęby. W razie ubytków czy chorób, które wymagają leczenia kanałowego lub zachowawczego niezbędna może się okazać konsultacja z dentystą.

Aby uzyskać jak najlepsze i trwałe rezultaty, korzystamy z metody wybielania zębów lampą Beyond. Jeden seans trwa około 30 minut, a liczba powtórzeń zależy od indywidualnych uwarunkować oraz oczekiwań. Podczas jednego zabiegu nakładkę wypełnioną specjalnym żelem nakłada się na zęby trzykrotnie, a potem podświetla się je zimnym światłem. Wybielanie zębów jest nieskomplikowane, a rezultaty pacjent zauważa od razu.

Jak można wybielić zęby?

Każdy z nas chce mieć białe zęby, by móc jak najczęściej się uśmiechać. W tym celu wykorzystujemy różne metody osiągania olśniewającego uśmiechu. Większość pacjentów stosuje domowe sposoby, do których należy używanie specjalnych preparatów do wybielania zębów bądź produktów spożywczych. Niestety, preparaty do wybielania zębów zawierają substancje wybielające o bardzo niskim stężeniu, dlatego trudno o pożądane efekty. Z kolei nadużywanie tych preparatów niszczy szkliwo zębów i może stać się przyczyną powstawania ubytków. Innym sposobem domowego wybielania zębów jest stosowanie past wybielających, sody i cytryny czy amoniaku.

Niestety, środki te mogą jedynie podrażnić dziąsła, w skrajnych przypadkach przyczyniają się do usunięcia zęba. Natomiast źle zastosowane paski wybielające powodują nadwrażliwość dziąseł. Krótkotrwałe efekty wybielania zębów dają specjalne pasty, które usuwają jedynie świeży osad i nie rozjaśniają barwy szkliwa.
Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów jest metoda z zastosowaniem lampy Beyond w gabinecie stomatologicznym. Dentysta przed rozpoczęciem zabiegu ocenia stan uzębienia i wyjaśnia, jakie rezultaty może przynieść ten sposób wybielania.

Jak wybielić zęby lampą Beyond?

Metoda Beyond to jedna z najnowocześniejszych metod, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna. Zapewnia szybkie wybielanie zębów, usuwa przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba. W ciągu zabiegu nakłada się trzykrotnie żel wybielający z utleniaczem. Składniki żelu zostają uaktywnione z pomocą specjalnej lampy.

Lampa Beyond emituje tak zwane „zimne światło”, które jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Po wybieleniu zęby stają się jaśniejsze nawet o 14 tonów. Otrzymane efekty wybielania utrzymują się przez 2-3 lata.
W Polsce wybielanie zębów lampą Beyond oferuje około 1000 gabinetów stomatologicznych, w tym Dentatus z Dąbrowy Górniczej. Przed przystąpieniem do zabiegu dentyści określają pH żelu wybielającego, które dobierane jest do pH w jamie ustnej pacjenta. Niewłaściwie dobrane może zniszczyć szkliwo zębów.

Po zabiegu

Wybielania zębów tą metodą nie można wykonywać u osób poniżej 16 roku życia, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Zabieg nie jest polecany osobom ze znacznymi ubytkami. Ten rodzaj wybielania zębów nie jest bolesny, ale po jego zakończeniu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów, która zazwyczaj utrzymuje się do 24 godzin – jest to normalna reakcja na wybielanie. Do 48 godzin po zabiegu należy stosować białą dietę, która ma na celu zapobieganie pobrudzeniu zębów. Czasem dieta musi być stosowana przez tydzień. Wybielanie zębów lampą Beyond uzupełnia się stosowaniem specjalnych past, które usuwają bieżące przebarwienia.

ikona czasu
Zapraszamy
Poniedziałek: 9.00 - 20.00
Wtorek: 9.00 - 20.00
Środa: 9.00 - 20.00
Czwartek: 9.00 - 20.00
Piątek: 9.00 - 20.00
 
rejestracja telefoniczna:
32 261-95-72
 
Bezbolesne znieczulenie komputerowe WAND